  • R88M-W10030H-G09CJ
R88M-W10030H-G09CJ
advertisement
Manufacturer No:
R88M-W10030H-G09CJ
HK JDW NO:
607-R88M-W10030H-G09CJ
Package:
Datasheet:
Description:
GEARMOTOR 3000 RPM 200VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R88M-W10030H-G09CJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Mounting Hole Spacing
    1.811 (46.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2007
  • Series
    OMNUC W
  • Size / Dimension
    Square - 1.575 x 1.575 40.00mmx40.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    AC Motor
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    200VAC
  • Power Rating
    100W
  • Termination Style
    Wire Leads with Connector
  • Function
    Gearmotor
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • RPM
    3000 RPM
  • Encoder Type
    Incremental
  • Power - Rated
    100W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    45.03 / 318
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Gear Reduction Ratio
    9
  • Diameter - Shaft
    0.315 (8.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    0.984 25.00mm