  • R88M-G75030T-B
R88M-G75030T-B
advertisement
Manufacturer No:
R88M-G75030T-B
HK JDW NO:
607-R88M-G75030T-B
Description:
SERVOMOTOR 3000 RPM 200VAC
Step5Bar-code shipping tag
R88M-G75030T-B
  • Weight
    6.8lbs 3.1kg
  • Mounting Hole Spacing
    3.543 (90.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Size / Dimension
    Square - 3.543 x 3.543 90.00mmx90.00mm
  • Feature
    Brake
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    200VAC
  • Power Rating
    750W
  • Encoder Type
    Absolute
  • Power - Rated
    750W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    339.9 / 2400
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.748 (19.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.378 35.00mm