  • R82EC3100CK70J
R82EC3100CK70J
advertisement
Manufacturer No:
R82EC3100CK70J
HK JDW NO:
417-R82EC3100CK70J
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R82EC3100CK70J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    6.5mm
  • Length
    7.2mm