  • R82EC1100KI50J
R82EC1100KI50J
advertisement
Manufacturer No:
R82EC1100KI50J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R82EC1100KI50J
Package:
Datasheet:
Description:
1nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC
Quantity:
In Stock : 1687000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R82EC1100KI50J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    7.2mm