  • R76UI04705000K
R76UI04705000K
advertisement
Manufacturer No:
R76UI04705000K
HK JDW NO:
417-R76UI04705000K
Description:
470pF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76UI04705000K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    700V
  • Height
    11mm
  • Length
    18mm