  • R76UI0220GY00K
R76UI0220GY00K
advertisement
Manufacturer No:
R76UI0220GY00K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R76UI0220GY00K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220pF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76UI0220GY00K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 700
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7120
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    700V
  • Height
    11mm
  • Length
    18mm