  • R76MN3470DQ30J
R76MN3470DQ30J
advertisement
Manufacturer No:
R76MN3470DQ30J
HK JDW NO:
417-R76MN3470DQ30J
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76MN3470DQ30J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    10mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    18.5mm
  • Length
    26.5mm