  • R76IN3330SE30K
R76IN3330SE30K
advertisement
Manufacturer No:
R76IN3330SE30K
HK JDW NO:
417-R76IN3330SE30K
Description:
330nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76IN3330SE30K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    180V
  • Height
    15mm
  • Length
    26.5mm