  • R76II3120GY30J
R76II3120GY30J
advertisement
Manufacturer No:
R76II3120GY30J
HK JDW NO:
417-R76II3120GY30J
Description:
120nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76II3120GY30J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    120nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    7124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    180V
  • Height
    12mm
  • Length
    18mm