  • R75MN3220AA30J
R75MN3220AA30J
advertisement
Manufacturer No:
R75MN3220AA30J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R75MN3220AA30J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R75MN3220AA30J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Height
    15mm
  • Length
    26.5mm