  • R75MI3220AA30J
R75MI3220AA30J
advertisement
Manufacturer No:
R75MI3220AA30J
HK JDW NO:
417-R75MI3220AA30J
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R75MI3220AA30J
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    13.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7.5mm