  • R75IR5100AA40M
R75IR5100AA40M
advertisement
Manufacturer No:
R75IR5100AA40M
HK JDW NO:
417-R75IR5100AA40M
Description:
10μF Film Capacitor 20% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R75IR5100AA40M
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    22mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Length
    32mm