  • R75IR43304040J
R75IR43304040J
advertisement
Manufacturer No:
R75IR43304040J
HK JDW NO:
417-R75IR43304040J
Description:
R75 3.3μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 8966
Step5Bar-code shipping tag
R75IR43304040J
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    R75
  • Size / Dimension
    1.260Lx0.512W 32.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.870 22.10mm