  • R73TW3270SE00K
R73TW3270SE00K
advertisement
Manufacturer No:
R73TW3270SE00K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R73TW3270SE00K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
270nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R73TW3270SE00K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    270nF
  • Depth
    20mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Height
    40mm
  • Length
    41.5mm