  • R73PR3270SE10J
R73PR3270SE10J
advertisement
Manufacturer No:
R73PR3270SE10J
HK JDW NO:
417-R73PR3270SE10J
Description:
270nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R73PR3270SE10J
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    270nF
  • Packing Method
    Bulk
  • Depth
    13mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    25mm
  • Length
    32mm