  • R67-11A10-24
R67-11A10-24
advertisement
Manufacturer No:
R67-11A10-24
Manufacturer:
NTE Electronics
HK JDW NO:
571-R67-11A10-24
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY-VLTG MONITOR 24VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R67-11A10-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Socketable
  • Mfr
    NTE Electronics, Inc
  • Operating Temperature
    -28°C ~ 65C
  • Series
    R67
  • Type
    Voltage Sensing AC/DC
  • Voltage - Supply
    24VAC
  • Output Type
    Relay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 240VAC/30VDC