  • R6515KNZC17
R6515KNZC17
advertisement
Manufacturer No:
R6515KNZC17
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-R6515KNZC17
Package:
TO-3P-3 Full Pack
Datasheet:
R6515KNZC17
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 315m Ω @ 6.5A, 10V ±20V 1.05nF @ 25V 27.5nC @ 10V 650V TO-3P-3 Full Pack
Quantity:
In Stock : 321
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R6515KNZC17
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-3P-3 Full Pack
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    60W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    315m Ω @ 6.5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    5V @ 430μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1.05nF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    15A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    27.5nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    650V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V