  • R60QR32205040K
R60QR32205040K
advertisement
Manufacturer No:
R60QR32205040K
HK JDW NO:
417-R60QR32205040K
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial 1kV-DC 1kV-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60QR32205040K
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Published
    2014
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    9mm
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    17mm
  • Length
    32mm