  • R60IF3100DQ6AK
R60IF3100DQ6AK
advertisement
Manufacturer No:
R60IF3100DQ6AK
HK JDW NO:
417-R60IF3100DQ6AK
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60IF3100DQ6AK
    PET
  • Size Code
    5116
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm