  • R60GR51505040K
R60GR51505040K
advertisement
Manufacturer No:
R60GR51505040K
HK JDW NO:
417-R60GR51505040K
Description:
15μF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60GR51505040K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    20mm
  • Length
    32mm