  • R60GR5100AA40J
R60GR5100AA40J
advertisement
Manufacturer No:
R60GR5100AA40J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R60GR5100AA40J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60GR5100AA40J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    9mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Height
    17mm
  • Length
    32mm