  • R60GI3330AA30K
R60GI3330AA30K
advertisement
Manufacturer No:
R60GI3330AA30K
HK JDW NO:
417-R60GI3330AA30K
Description:
330nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60GI3330AA30K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330nF
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Height
    11mm
  • Length
    18mm