  • R60ER53305040K
R60ER53305040K
advertisement
Manufacturer No:
R60ER53305040K
HK JDW NO:
417-R60ER53305040K
Description:
33μF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60ER53305040K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    14mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Height
    28mm
  • Length
    32mm