  • R60EI42204030J
R60EI42204030J
advertisement
Manufacturer No:
R60EI42204030J
HK JDW NO:
417-R60EI42204030J
Datasheet:
R60EI42204030J
Description:
R60 2.2μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
R60EI42204030J
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    R60
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.575 14.60mm