  • R60EF3680AA6AK
R60EF3680AA6AK
advertisement
Manufacturer No:
R60EF3680AA6AK
HK JDW NO:
417-R60EF3680AA6AK
Description:
680nF Film Capacitor 10% Radial Radial 100V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60EF3680AA6AK
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm