  • R60DN5100CK30J
R60DN5100CK30J
advertisement
Manufacturer No:
R60DN5100CK30J
HK JDW NO:
417-R60DN5100CK30J
Description:
10μF Film Capacitor 5% Radial Radial 63V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60DN5100CK30J
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    8.5mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Height
    17mm
  • Length
    26.5mm