  • R603W41505000K
R603W41505000K
advertisement
Manufacturer No:
R603W41505000K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R603W41505000K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.5μF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R603W41505000K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5μF
  • Depth
    16mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    28.5mm
  • Length
    41.5mm