  • R5F72865N100FA#U2
R5F72865N100FA#U2
advertisement
Manufacturer No:
R5F72865N100FA#U2
HK JDW NO:
668-R5F72865N100FA#U2
Package:
176-LQFP
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH SH2A 32-Bit Microcontroller SuperH® SH7280 Series R5F72865 176 Pin 100MHz 176-LQFP
Quantity:
In Stock : 9664
Step5Bar-code shipping tag
R5F72865N100FA#U2
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Number of Pins
    176
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C TA
  • Series
    SuperH® SH7280
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Frequency
    100MHz
  • Base Part Number
    R5F72865
  • Interface
    CAN, I2C, SCI, USB
  • Memory Size
    512kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    101
  • RAM Size
    24K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V