  • R5F72856D100FP#U2
R5F72856D100FP#U2
advertisement
Manufacturer No:
R5F72856D100FP#U2
HK JDW NO:
668-R5F72856D100FP#U2
Package:
144-LQFP
Datasheet:
Description:
768KB 768K x 8 FLASH SH2A 32-Bit Microcontroller SuperH® SH7280 Series R5F72856 144 Pin 100MHz 144-LQFP
Quantity:
In Stock : 9933
Step5Bar-code shipping tag
R5F72856D100FP#U2
    20 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    144-LQFP
  • Number of Pins
    144
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    SuperH® SH7280
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    100MHz
  • Base Part Number
    R5F72856
  • Interface
    I2C, SCI, USB
  • Memory Size
    768kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    91
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V