  • R5F36B3EDNP#U0
R5F36B3EDNP#U0
advertisement
Manufacturer No:
R5F36B3EDNP#U0
HK JDW NO:
668-R5F36B3EDNP#U0
Package:
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
256KB 256K x 8 FLASH M16C/60 16-Bit Microcontroller M16C/6B Series 16MHz 64-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 12685
Step5Bar-code shipping tag
R5F36B3EDNP#U0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    64-VFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    M16C/6B
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    16MHz
  • Interface
    UART, USART
  • Memory Size
    256kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    30
  • RAM Size
    20K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V