  • R475W41505001-K
R475W41505001-K
advertisement
Manufacturer No:
R475W41505001-K
HK JDW NO:
417-R475W41505001-K
Description:
R475 1.5μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R475W41505001-K
  • Length
    41.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WIRE
  • Series
    R475
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 520, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    19mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    520V
  • Height
    32mm