  • R475R36800001-M
R475R36800001-M
advertisement
Manufacturer No:
R475R36800001-M
HK JDW NO:
417-R475R36800001-M
Description:
R475 680nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R475R36800001-M
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 520, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    14mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    520V
  • Height
    28mm
  • Length
    32mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WIRE
  • Series
    R475
  • Tolerance
    20%