  • R475R3560CK01-K
R475R3560CK01-K
advertisement
Manufacturer No:
R475R3560CK01-K
HK JDW NO:
417-R475R3560CK01-K
Description:
R475 560nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R475R3560CK01-K
    WIRE
  • Series
    R475
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 520, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    560nF
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Depth
    13mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    520V
  • Height
    22mm
  • Length
    32mm