  • R475N3220DQ01-M
R475N3220DQ01-M
advertisement
Manufacturer No:
R475N3220DQ01-M
HK JDW NO:
417-R475N3220DQ01-M
Description:
R475 220nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R475N3220DQ01-M
    WIRE
  • Series
    R475
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 520, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    520V
  • Height
    20mm
  • Length
    26.5mm