  • R474W422040A1M
R474W422040A1M
advertisement
Manufacturer No:
R474W422040A1M
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-R474W422040A1M
Package:
Datasheet:
R474W422040A1M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R474W422040A1M
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    2.2uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    37.5
  • Suppression Class
    X1
  • Size (mm)
    41.5 X 20 X 40
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    110
  • Product Depth (mm)
    20
  • Lead Diameter (mm)
    1
  • Lead Length (mm)
    30
  • Seated Plane Height (mm)
    40(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    EMI Suppression
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    PP
  • Voltage
    440VAC|1000VDC