  • R474W410000A1M
R474W410000A1M
advertisement
Manufacturer No:
R474W410000A1M
HK JDW NO:
417-R474W410000A1M
Description:
1μF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R474W410000A1M
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    16mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Height
    28.5mm
  • Length
    41.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C