  • R474R333000A2M
R474R333000A2M
advertisement
Manufacturer No:
R474R333000A2M
HK JDW NO:
417-R474R333000A2M
Description:
330nF Film Capacitor 20% Radial 1kV-DC 440V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R474R333000A2M
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    22mm
  • Length
    32mm
  • Width
    13mm