  • R46KR410040P0M
R46KR410040P0M
advertisement
Manufacturer No:
R46KR410040P0M
HK JDW NO:
417-R46KR410040P0M
Description:
1μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 816
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R46KR410040P0M
    Select All
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    SAFETY CLASS: X2, RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Operating Temperature (Max)
    110°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    560V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    275V
  • Height
    17mm
  • Length
    32mm
  • Width
    9mm