  • R46KN3150JB01K
R46KN3150JB01K
advertisement
Manufacturer No:
R46KN3150JB01K
HK JDW NO:
417-R46KN3150JB01K
Description:
150nF Film Capacitor 10% Radial 560V-DC 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R46KN3150JB01K
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Height
    6mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    15mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    110°C