  • R46KI3220ND02K
R46KI3220ND02K
advertisement
Manufacturer No:
R46KI3220ND02K
HK JDW NO:
417-R46KI3220ND02K
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial 560V-DC 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R46KI3220ND02K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Height
    7.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    13.5mm