  • R46KI3100DQS0K
R46KI3100DQS0K
advertisement
Manufacturer No:
R46KI3100DQS0K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R46KI3100DQS0K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
R.46S 100nF Film Capacitor 10% Radial 560V-DC 275V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 57
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R46KI3100DQS0K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    R.46S
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    7124
  • Height
    5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    11mm