  • R46KF3150JHP0M
R46KF3150JHP0M
advertisement
Manufacturer No:
R46KF3150JHP0M
HK JDW NO:
417-R46KF3150JHP0M
Description:
150nF Film Capacitor 20% Radial 560V-DC 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R46KF3150JHP0M
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    10mm
    600 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    6mm
  • Length
    13mm
  • Width
    12mm