  • R463N347050M1M
R463N347050M1M
advertisement
Manufacturer No:
R463N347050M1M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R463N347050M1M
Package:
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 20% Radial 630V-DC 300V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R463N347050M1M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    26.5mm
  • Length
    16mm
  • Width
    7mm