  • R3119N055A-TR-FE
R3119N055A-TR-FE
advertisement
Manufacturer No:
R3119N055A-TR-FE
HK JDW NO:
674-R3119N055A-TR-FE
Package:
Datasheet:
R3119N055A-TR-FE
Description:
1.5V5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor1 Channels
Purchasing and Inquiry
R3119N055A-TR-FE Overview
This voltage supervisor has a total of 5 mounting terminals that can be used for mounting. Power management is packaged in a Tape & Reel (TR) way. To assist you, this IC power includes 1 functions. On this supervisor, there is a series of 1 channels that can be found. There is a specification for the peak reflow temperature of the package to be 260. IC management conducts in a 1.5V-voltage supply. In total, the power management has 5 pins in it. There are also other features in the software such as [0], just to mention a few. This supervisor includes other kinds of integrated circuits, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT as well as other kinds. The maximum operating temperature is 105°C. As a minimum, PMIC chip should be able to operate at a temperature of -40°C.
R3119N055A-TR-FE Features
R3119N055A-TR-FE Applications
  • Microprocessor system
  • Detection of phase sequence
  • Refrigeration
  • Electric heating appliances
  • Medical-specific isolation transformer
  • Low voltage/high power - AI, GPU
  • Smart meter
  • Battery cars
  • Power communication system
  • Automotive permanent magnet synchronous motors
Step5Bar-code shipping tag
R3119N055A-TR-FE
  • Additional Feature
    DETECTOR THRESHOLD VOLTAGE IS 5.5V
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    36V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.2V
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm