  • R2E225-AT51-14
R2E225-AT51-14
advertisement
Manufacturer No:
R2E225-AT51-14
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-R2E225-AT51-14
Package:
Datasheet:
R2E225-AT51-14
Description:
Blowers AC Backward-Curved Motorized Impeller
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R2E225-AT51-14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Blade
    Polyamide (PA6), Nylon 6, Fiberglass Reinforced
  • Operating Temperature
    -13~131°F -25°C~55°C
  • Series
    R2E225
  • Size / Dimension
    Round - 225mm Dia
  • Feature
    Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    6 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    155W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.660A