  • R2A-CT6-38E
R2A-CT6-38E
advertisement
Manufacturer No:
R2A-CT6-38E
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-R2A-CT6-38E
Package:
Datasheet:
R2A-CT6-38E
Description:
Heat Sinks HTSNK TO-264 AUTOCLP BLK ANODIZED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R2A-CT6-38E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Clip, PC Pin
  • Material
    Aluminum
  • Weight
    181.436948g
  • Shape
    Rectangular, Fins
  • Package Cooled
    TO-264
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Published
    2012
  • Series
    R2
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Board Level
  • Color
    Black
  • Attachment Method
    Clip and PC Pin
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.870 22.10mm
  • Thermal Resistance @ Natural
    8.60°C/W
  • Height
    38mm
  • Length
    1.500 38.10mm
  • Width
    1.380 35.05mm