  • R24P215S/X2/R8
R24P215S/X2/R8
advertisement
Manufacturer No:
R24P215S/X2/R8
HK JDW NO:
655-R24P215S/X2/R8
Datasheet:
R24P215S/X2/R8
Step5Bar-code shipping tag
R24P215S/X2/R8
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    7-SIP Module, 4 Leads
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
  • Size / Dimension
    0.77Lx0.39W x 0.49 H 19.7mmx9.8mmx12.5mm
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Depth
    9.8mm
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    8kV
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    132mA
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Output Current
    132mA
  • Output Power
    2W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    12.5mm