  • R1S12-3.315/H
R1S12-3.315/H
advertisement
Manufacturer No:
R1S12-3.315/H
HK JDW NO:
655-R1S12-3.315/H
Datasheet:
R1S12-3.315/H
Step5Bar-code shipping tag
R1S12-3.315/H
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    3.3V
  • Height
    6.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE R1S (1W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    3.6V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    66mA
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Output Current
    66mA