  • R1D-1209-R
R1D-1209-R
advertisement
Manufacturer No:
R1D-1209-R
HK JDW NO:
655-R1D-1209-R
Package:
10-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
R1D-1209-R
Step5Bar-code shipping tag
R1D-1209-R
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE R1D (1W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Number of Terminations
    6
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    56mA
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Current - Output (Max)
    56mA 56mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    9V
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    6.7mm
  • Width
    10.7mm