  • R1525S033B-E2-KE
R1525S033B-E2-KE
advertisement
Manufacturer No:
R1525S033B-E2-KE
HK JDW NO:
674-R1525S033B-E2-KE
Package:
6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
R1525S033B-E2-KE
Description:
Current Limit, Enable Fixed PMIC R1525x Series 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Quantity:
In Stock : 9509
Step5Bar-code shipping tag
R1525S033B-E2-KE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    6-HSOP-J
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    R1525x
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    6.5μA
  • Voltage - Input (Max)
    42V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Current Limit, Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    6.8μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 200mA